January 17, 2022, 4:57 am

ВМРО-ДПМНЕ СО ОГРОМНА ПОДДРШКА ВО ОХРИД: ВМРО-ДПМНЕ очекува победа во прв круг и во Охрид!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Членството на најголемата парламентарна партија, ВМРО-ДПМНЕ активно се подготвува за претстојните локални избори. Штабовите низ Македонија се полни и може да се забележи еуфорична и победничка атмосфера.

 

Денеска работен состанок имаше Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид.

 

 Членовите на партијата на состанокот порачаа дека ќе издвојат голема победа на претстојните локални избори бидејќи, како што велат, виделе како работи владата на СДСМ и со какви луѓе си имаат работа.

Членовите на ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека голема победа на локалните избори би била одлична подлога за одржување на предвремени парламентарни избори.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This