January 17, 2022, 5:34 pm

(Во живо) Oва e caдизam: Oпpeделена мepка затвopcки притвop за Орце Камчев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

За биснисменот Јордан – Орце Камчев е определена мерка ефективен затворски притвор во времетраење од 30 дена.

Адвокатот на Камчев, Тони Менкиноски истакна дека при приведувањето образложението било дека тој е обвинет за некаква си изборна измама.

Во моментот кога му е определена мерка притвор причината е за наводни информации дека тој спрема бегство.

Менкиноски истакна дека Камчев нема пасош и токму поради оваа причина тој не може ниту да бега, ниту да ја напушти Македонија, a нема ниту никакви конткретни докази дека тој се обидувал да избега од државата.

-Во правото треба да имате докази, во нашава држава се суди без докази истакна Менкиноски.

Ја немаме ниту наводната белешка на АНБ дека се спрема бегство за која шпекулираа повеќе провладини медиуми.

Во живо од пред Кривичниот суд, Обвинителството бара притвор за Орце Камчев

Во живо од пред Кривичниот суд, Обвинителството бара притвор за Орце Камчев

Posted by infomax.mk on Sunday, March 14, 2021

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This