January 17, 2022, 4:27 pm

(Во живо) Заедничка прес-конференција на 3аев и Курти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Владата на Република Македонија, предводена од премиерот Зоран Заев, денеска е домаќин на Владата на Република Косово која во полн состав денеска пристигна во Скопје, предводена од премиерот Албин Курти по повод одржувањето на заедничката меѓувладина седница.

Погледнете ја во живо заедничката прес-конференцијата на премиерот на Македонија Зоран Заев и премиерот на Косово Албин Курти.

Видеото погледнете го тука.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This