January 17, 2022, 5:54 pm

(Видео) Во живо: Пaѓа влада, Заев поднeсе оставka и од премиерската, и од функцијата претседател на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Зaев по катастрофалниот пораз си поднесе оставка и од пpeмиерската функција и од функцијата претседател на СДСМ

„Јас ја преземам одговорноста за резултатите од овие избори“, изјави Заев на прес конференцијата.

Заев нагласи дека сѐ уште смета дека не не време за предвремени избори.

-И во вакви околности останувам на ставот дека не треба да има предвремени парламентарни избори, рече Заев, додавајќи дека ќе остане додека не се создаде нова влада. Тој најави дека останува посветен и на партијата во наредниот период.

Прес конференцијата можете да ја следите ТУКА

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This