January 19, 2022, 8:30 am

Во Словенија yaпceни 9 жени членки на бaндa kpaдци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Девет жени на возраст од 19 до 46 години се уапсени во Горењска поради сомнение дека како организирана криминална група извршиле шест кражби во околината на Блед и Радовљица.

Украдените работи ги криеле во чанти или под облека, пренесува порталот 24UR.

Тие првпат биле видени во кражбата на 23 ноември во Блед, а истиот ден во Радовљица.

Во нивното апсење учествувале повеќе полициски патроли, а заедно со нив биле запленети и неколку автомобили кои ги користеле.

Како што се наведува, при истрагата била одземена разна стока – од храна, преку производи за нега на тело, играчки, текстилни материјали и украсни предмети во вкупна вредност од над 3.000 евра.

Се додава дека најголем дел од предметите се вратени во продавниците од кои е украдено, како и дека се осомничени и претходно осомничени за слични кривични дела, пренесува Танјуг.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This