January 19, 2022, 6:48 am

Времето денеска, променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претежно во западните и јужните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне од 11 до 16 степени.

Во Скопје, променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Кон крајот на денот ќе има појава на слаб дожд. Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This