January 28, 2022, 1:20 pm

Голема полициска акција во Скопје, запленети околу 200 килограми дpога

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голема полициска акција во Скопје, запленети околу 200 килограми дрога, дознава Канал 5.

Во големата полициска акција денеска во Скопје приведени се повеќе лица, а запленети се и околу 200 килограми марихуана, дознаваме од извори во истрагата.

Акцијата се уште трае, а од МВР само потврдуваат дека има акција, а детали најавуваат за утре, по завршување на акцијата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This