January 19, 2022, 8:17 am

(Фото) Градоначалничката Арсовска во ненајавена контрола на зимската служба на Град Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, денеска била во ненајавена контрола во во кризниот штаб на зимската служба под Град Скопје со цел да ја провери подготвеноста на оваа служба за зимската сезона.

Јавното претпријатие и кризниот штаб не смеат да бидат изненадени од зимската сезона и за истата треба да бидат максимално подготвени за одржување на сите главни улици за коишто е надлежен градот Скопје, рече Арсовска.

Таа најави дека овие вонредни контроли ќе продолжат без претходна најава и во следниот период, а сите јавни претпријатија треба да бидат подготвени да ја извршуваат својата функција во интерес на скопјани.

Од понеделник започнуваме и со дополнителни активности на засилени контроли и ревизија на активностите на јавните претпријатија како би се обезбедиле квалитетни и навремени услуги за сите скопјани, додаде Арсовска.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This