January 17, 2022, 2:23 am

Груби: Што и да ми каже Али Ахмети, јас тоа го правам

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Артан Груби, првиот вицепремиер, во вечерашното гостување во Алсат, зборувајќи за кадровските прашања и министерствата што ќе ги преземе Алтернатива кога ќе влезе во мнозинство, Груби одговори дека хипотетички или не хипотетички, што ќе каже Али Ахмети, тоа ќе го направи.

Според Груби, парламентарното мнозинство освен Алтернатива ќе се прошири со 1-2 пратеници Албанци без да спомне имиња за кои станува збор.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This