January 19, 2022, 11:18 pm

Групна тепачка во скопско Стајковци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 27.08.2021 во 19.00 часот во СВР Скопје, А.Б.(55) од Тетово пријавил дека во с.Стајковци, скопско по претходно недоразбирање бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.В.(41), Н.В.(35) двајцата од с.Стајковци и А.Б. од една страна и Г.Б.(42) и В.Б.(30) двајцата од с.Стајковци, од друга страна.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This