January 27, 2022, 8:55 am

Дeнec coнцe – yтpe поpoeн дoжд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната од 31 до 37 степени.

Во Скопје, според Управата за хидрометеролошки работи, времето ќе биде сончево, со минималната температура до 16, а максималната до 35 степени.

Утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This