January 20, 2022, 12:36 am

Дpaмa вo Неготино: Со aвтoмобил yдpил вo пeшaк нa пapкинг, пa нacтaнaла физичкa пpecмeткa – eднo лицe зaвpшилo вo бoлницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 04.10.2021 во 19.45 часот на паркинг на ул.„Маршал Тито” во Неготино, патничко возило „мерцедес”, со неготински регистарски ознаки, управувано од Б.Ш.(38) од Неготино, удрило во пешакот В.А.(44) од Неготино.

Веднаш потоа настанала и физичка пресметка помеѓу нив. Во несреќата В.А. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Неготино.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.    

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This