January 21, 2022, 12:12 pm

Дpaмa вo Цeнтap: Ce cтeпaлe, иckpшилe мoтopни вoзилa, пa пoчнaлe co зakaни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 19.07.2021 во 05:00 часот во СВР Скопје, В.В.(43) од Скопје пријавил дека околу 00:20 часот, додека бил заедно со К.Н. и Г.С. во близина на угостителски објект на подрачје на Центар, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат со тврд предмет од В.Б., по што за кратко време В.Б. со уште едно лице оштетиле три моторни возила паркирани во дворот од неговата куќа.

Според пријавеното, подоцна на К.Н. телефонски му биле упатени закани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This