January 19, 2022, 9:46 am

ДЕБАР ГО СЛАВИ АЛБАНСКОТО ЗНАМЕ: Градоначалникот го поставил низ цел град

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска е ден на албанското знаме, па градоначалникот на Дебар Хекуран Дука го честиташе на фејсбук.

Поради празнувањето во Дебар е истакнато албанското знаме, а градоначалникот напишал дека градот станал црвено-црн. Македонското знаме не е истакнато никаде.

„Честит 28 ноември, Денот на знамето, денот кој ги обединува сите Албанци каде и да се во едно тело. Нека славиме уште многу години од животот!

Црвено-црн Дебар, пишува Дука.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This