January 19, 2022, 9:06 am

Димовски: Груби може да ја стопира оставkaта на Заев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Оставката на Заев може да биде стопирана. Го кажувам тоа што Груби и Османи го повторија неколку пати во последните денови, дека не се согласуваат со оставката, вели поранешниот пратеник и член на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

Според него, досега се што кажал Груби за Заев, испаднало точно.

Веќе поминавме месец и повеќе од локалните избори, во кои немаме ефектуирање на политичката моќ на централната власт. Ова формирање на влада ќе трае уште повеќе од месец. Долго време е потребно за да СДСМ си ги регулира внатрепартиските односи и потребата да се испазари со Алтернатива. Тоа државата ќе ја чини 4 месеци, смета Димовски во гостувањето на емисијата „Само вистина“.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This