January 17, 2022, 5:25 am

ДНК материјалите од семејствата утре ќе се предадат на бугарското обвинитeлство

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Бугарските надлежни служби утре ќе ги преземат ДНК материјалите од семејствата на загинатите патници во несреќата во Бугарија, извести Јавното обвинителство.

Бисер Јорданов Михајлов, заменик окружен јавен обвинител на Окружното јавно обвинителство Перник и Младен Христов Петров, истражител во Националната истражна служба на Република Бугарија од Јавниот обвинител на Република Македонија Љубомир Јовески ќе ги преземат материјалите поврзани со истрагата и со идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Република Бугарија. Настанот ќе се одржи во 11 часот, во просториите на Јавното обвинителство на Република Македонија, се вели во писменото соопштение испратено, доцна вечерва до медиумите.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This