January 19, 2022, 11:57 pm

Доцевска Божиновска: Сo Тони Михајловски нaнoвo ќe гo изгpaдимe Куманово

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Елена Доцевска Божиновска од ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Куманово на својот Фејсбук профил даде поддршка за кандидато за градоначалник Тони Михајловски.

Во продолжение следи нејзиниот Фејсбук статус:

Куманово треба и мора да престане да биде заложник на политика и политичка партија‼️ На било која! Куманово не е ниту СДС, ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту ДУИ… Куманово е најголема општина во Република Македонија и заслужува како таква да се гради и развива. Да, претставници сме на политичка партија на овие локални избори, НО, пред се ќе бидеме глас на политички неопределените сограѓани, од едноставна причина што нивните потреби со децении не ги артикулира никој. Не си член на ниедна политичка опција, автоматски не си подобен за ништо, ни за контејнер пред двор/зграда, ниту за асфалт во улицата, ниту за упис во градинка… Прв и главен приоритет ни е да ја смениме таа грда пракса! Куманово на Кумановци… но не како флоскула, но како ветено! А ветеното сметајте го за сторено! Ве молам земете си скрин-шот од објавата во случај да не сте сигурни, зашто по толку многу лажење повеќе од нормално е да немате доверба во никој! Со Тони Михајловски – кандидат за Градоначалник на Куманово подготвени наново да го градиме Куманово, напиша на Фејсбук Доцевска Божиновска.

Објавата може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This