January 17, 2022, 5:52 pm

Драма во Скопје: Удpиле во паркирани автомобил, па го нaпaднaле сопственикот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 30.11.2021 во 19.30 часот во СВР Скопје Н.Р.(31) од Скопје пријавил дека околу 14.30 часот пред угостителски објект на подрачјето на Центар, каде бил паркиран со патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, бил удрен од патничко возило „фолксваген пасат“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Ш., со кого се познавал од претходно.

Според пријавеното, подоцна бил и нападнат со дрвени предмети од две лица кои биле во возилото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This