January 19, 2022, 11:30 pm

Жecтoкa тeпaчка во Гостивар пред угостителски објект – пoлициjaтa мopaлa дa иcпykа пpeдyпpeдyвaчки иcтpeли за да ја cмиpи cитyaциjaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 17.10.2021 во 02,40 часот, во СВР Тетово А.Т. (25) од Гостивар пријавил дека околу 00,40 часот на улица ,,Живко Брајкоски“ во Гостивар во близина на угостителски објект по претходна вербална расправија во објектот со А.Н. и И.Н. од Гостивар тие со уште неколку лица физички го нападнале со тврди предмети, а едниот од нив извадил и остар предмет со кој му се заканувал.

По кратко време дошол и неговиот брат М.Т., но и тој бил физички нападнат. Откако пристигнале полициски службеници на местото на настанот, со цел смирување на ситуацијата испукале неколку предупредувачки истрели во воздух.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This