January 21, 2022, 12:45 pm

Зaлyтaн кypшyм зaвpши вo cepвиc зa миeњe aвтoмoбили вo Драчево

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во скопската полиција вчера околу 16 часот било пријавено дека во авто-перална на подрачјето на Драчево, сопственост на Ј.Т. (36), бил забележан заскитан куршум.

Полицајци од станицата во Драчево излегле на местото на настанот при што го пронашле куршумот кој го оштетил покривот на сервисот.

Повредени лица нема, a од екипа од СВР Скопје проектилот е подигнат за понатамошна постапка.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This