January 17, 2022, 4:48 pm

Заев го промовирал Ковачевски како наследник

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Зоран Заев го промовирал Димитар Ковачевски за наследник на лидерската позиција на состанокот на Централниот одбор, брифира за ТВ 24 висок партиски функционер од состанокот.

Според истиот функционер немало реакција од членовите на оваа најава.

Сепак дел од нив ја отвораат дилемата, како и покрај фактот дека Заев ќе застане зад него доколку има и други кандидати ќе има гаранција дека Ковачевски ќе победи на непосредни партиски избори.

Според инфотмациите на ТВ 24 Заев најавил дека се повлекува, а дека очекува на 12 декември да се гласа за нов лидер, кој потиа би бил и нов мандатар.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This