January 24, 2022, 11:48 am

ЗАЕВ ПРИЗНАВА: Нема пратеници на СДСМ кои нема да гласаат за законот за јазиците

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Заев рече дека нема вистина во гласините кои кружат низ медиумите дека лидерот на опозицијата се заканил оти ќе ја бојкотира работата на Собранието, доколку се изгласа законот без дебата за поднесените амандмани.

Тој додаде дека нема криза во парламентарното мнозинство и дека вчерашната седница била откажана бидејќи немало кворум.

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This