January 21, 2022, 11:35 am

ЗЛАТКО МАРИН ЛАЖЕ, НАМЕСТО ДА РАБОТИ: Жителите на Аеродром му се налутија на новиот градоначалник на Аеродром бидејќи ги лаже!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новиот градоначалник на општина Аеродром од редовите на СДС, освен тоа што ништо досега не сработил, започна и да ги лаже граѓаните преку социјалните мрежи во обид да ја прикрие сопствената неспособност

 

Тој на својот ФБ профил објави дека во Аеродром наводно имало 62 диви депонии но за ваквото тврдење не понуди никаков доказ. Граѓаните му одговорија во ист манир, барајќи од него да прикаже докази за тоа каде се наоѓаат овие локации.

„Срамно лажење на граѓаните во стилот на Зоран Заев. Кажи кај се тие 62 депонии, нели ти е срам вакви паушални работи да објавуваш.“ – стои во текстот објавен на ФБ групата „Аеродром во моето срце“.

1 коментар

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This