January 27, 2022, 10:35 am

Златник од 18 век е продаден за 9,36 милиони долари

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Редок златник, направен од истакнат занаетчија во Њујорк во 1787 година, беше продадена на аукција во Далас за 9,36 милиони долари.

Аукциската куќа Херитиџ ја понуди њујоршката златна монета Брашер Доблун на нумизматичката аукција на американски монети што се одржа во четвртокот вечерта, пренесува агенцијата АП.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This