January 24, 2022, 12:29 pm

Калајџиев: Се мoли Министерот за пpaвда да објасни како тоа ќе има меѓународни иcтpaги за пpecyдени пpeдмети?!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Професорот на Правниот факултет, Гордан Калајџиев коментирајќи го договорот меѓу Заев и Гаши за меѓународни истрагии за повеќе предмети како Монструм, Диво Насеље и уште некои, на својот фејсбук профил напиша:

Се моли Министерот за правда да објасни како тоа ќе има меѓународни истраги за пресудени предмети?!

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This