January 24, 2022, 12:28 pm

Камион и автомобил се запалија во Куманово – ова се деталите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кумановските пожарникари вчера гаснеле пожари на две возила, камион и на патничко моторно возило, информираа денеска од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово.

Според објавата, четворица пожарникари од територијалната противпожарна единица интервенирале на запалено возило камион во село Алешевце. Пожарот го гаселе четворица пожарникари во периодот од 22.42:00.25 часот со едно противпожарно возило.

Претходно, петмина пожарникари гаселе пожар на патнички автомобил на булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“ во периодот од 18:10 до 18:35 часот.

– Причината, висината на материјалната штета ќе се утврдуваат-наведуваат од РЦУК Куманово.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This