January 17, 2022, 4:55 am

Камион се преврте кај аеродромот во Охрид

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Се случи сообраќајна несреќа во близина на Охрид. Камион со странски регистарски таблички, што возел по влажниот коловоз, се преврте кај Охридскиот аеродром.

Првично нема информации за повредени лица.

Истрагата ќе ги уврди причините за несреќата.

Извор: republika.mk

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This