January 28, 2022, 1:23 pm

Ковачевски ги користи истите празни фрази на Заев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ковачевски со истите празни фрази на Заев, нема место во политиката за децата од олигархијата и криминалната транзиција. Димитар Ковачевски е син на поранешниот градоначалник на Куманово во време на транзицијата од редовите на СДСМ, оценува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Таткото на Ковачевски бил и амбасадор во Црна Гора исто така предлог на СДСМ.
Димитар Ковачевски е заменик министер за финансии и како таков тој нема направено ниту еден проект за доброто на граѓаните. Наспроти тоа во негово време ни се случи јавен долг 7 милијарди, 60.000 луѓе на улица, 5.600 затворени фирми, инфлација.
И Заев ги ветуваше истите работи како и сега Ковачевски. Однапред се знае исходот

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This