January 17, 2022, 6:10 am

Кумановец со автомобил излетал од патот – итно пренесен во болница со тешки повреди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 27.11.2021 околу 00:10 часот во Куманово на локален пат Куманово- с.Пчиња патничко моторно возило „сеат леон“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.И. (27) од с.Пчиња, кумановско излетало од коловозот.

Возачот Н.И. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во општа болница Куманово.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Куманово.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This