January 24, 2022, 11:37 am

Курто Дудуш: Ко преживи, причаче,СДСМ и Алтернатива гyбат, ВМРО и ДУИ одиграа мајсторски

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Со денешново потпишување на Заев и Гаши најголема штета на следниве парламентарни избори ќе претрпи СДСМ и Алтернатива. ВМРО и ДУИ уште еднаш одиграа мајсторски. КО ПРЕЖИВИ ПРИЧАЧЕ…. напиша актулелниот градоначалник на Шуто Оризари, Курто Дудуш.

Тој еден мандат беше градоначалник на општината од редовите на СДСМ, додека вториот мандат го доби како кандидат на ЛДП и ДОМ, додека СДСМ излезе со друго име.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This