January 28, 2022, 12:13 pm

Македонските одбојкари чекор поблиску до Европското првенство

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во вториот дуел против селекцијата на Босна и Херцеговина, одбојкарската репрезентација на Македонија за 1 час и 14 минути забележа победа од 3:0 по сетови 25:20, 26:24 и 25:13 и се наоѓа на чекор до пласман на уште едно големо натпреварување.

До крајот на турнирот нашата селекција вo сабота од 18 часот ќе се соочи со репрезентацијата на Турција.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This