January 20, 2022, 12:48 am

МАСОВНО УБИСТВО СЕ СЛУЧУВА ВО КАРПОШ: Нелегална топилница на олово ги труе скопјани, Палевски го обвини Богоев дека штити луѓе на ДУИ!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Скопје се гуши во токсичен воздух кој секојдневно, за десетина пати ги надминува нормалните граници на штетните честички во воздухот, а од доаѓањето на новите градоначалници сеуште нема никакво решение

 

Љупчо Палевски, екс-претседател на градската организација на СДС посочува дека загадувањето на Скопје главно случува од Карпош, каде во последниот период започнала со работа дива топилница на олово, а Богоев не превзема никаква активност штитејќи ги партиските интереси.

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]Богоев, мрдни го газот, затвори го најголемиот загадувач во Скопје, на твоја територија се наоѓа. Престани да лажеш, еве ти стара фотографија од 20 минути што се случува на 500 м од Систина и 3,5 км од ЦЕНТАР на Скопје. Ѓубриња неодговорни испаднавте, глад за власт и пари, ништо повеќе. Од Петре не очекувам ништо, со него по финансиски институции ќе се смеемe. – пишува Палевски на својот ФБ профил.[/kopa_block_quote]

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This