January 21, 2022, 11:58 am

Меркел за ситуацијата со коронавирусот: Не се доволни мерките што се во сила

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ангела Меркел им порача на лидерите на нејзината конзервативна партија (ЦДУ) дека мерките преземени за запирање на ширењето на коронавирусот во најголемата европска економија се недоволни и дека е потребна посилна акција.

Се наоѓаме во драматична ситуација. Мерките што сега се во сила не се доволни, им порачала Меркел на лидерите на ЦДУ на средбата, дознава „Ројтерс“ од двајца учесници на денешната средба.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This