January 21, 2022, 11:43 am

Михајловски: Контролирањето на веб страната за пописот од страна на бугарска компанија јасно кажува за намерите и постапките

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тони Михајловски од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување на телевизија Алфа во емисијата „Заспиј ако можеш“ говорејќи за фактот што бугарска компанија го изработила сајтот за пописот рече дека не би било проблем доколку ситуацијата со Бугарија е поинаква.

„Да не е ситуацијата со Бугарија ваква каква што е, нивната реторика кон Македонија и сите активности не би било ни чудно тоа што сајтот го работи бугарска фирма. Но, во ваква ситуација јас би бил претпазлив“, вели Михајловски.

Според него контролирањето на веб страната од страна на бугарска компанија јасно кажува за намерите и постапките.

„Ова што го прават Бугарите е само да создадат анимозитет. Ништо не постигнуваат со вакво однесување кон Македонија. Само тоа успеаја да го добијат“, кажа Михајловски додавајќи дека оние кои се со бугарско државјанство во Македонија јасно е дека граѓани го земале за подобра кола, живот и слично.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This