January 17, 2022, 1:39 am

Мицкоски и Коњановски утре во Битола на средба со претставници на Регионалната стопанска комора

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, утре заедно со градоначалникот на општина Битола Тони Коњановски, ќе остварат средба со претставници на Регионалната стопанска комора.

По завршување на настанот во 13:30 часот изјава за медиуми ќе имаат и Мицкоски и Коњановски.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This