January 18, 2022, 2:12 am

Мицкоски: Тpeбaшe дa бидeмe дpжaвa вo кoja ќe ce дeлaт лeкции пo eкoнoмиja, co Заев cмe пpикoвaни нa днoтo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук објави дека Македонија со Заев е земја рекордер, но објасни какви рекорди се рушат.

-Македонија 5-та во Светот по смртност од коронавирус, стои во анализата на France Presse (AFP);
– Македонија е 3-та најсиромашна земја на европскиот континент според статистиката на ЕУРОСТАТ;
-Македонија е држава со хибриден режим според Freedom House на дното во Европа по демократија;
-Македонија е прогласена за најнесреќна земја во Светот според агенцијата Галуп;

А требаше да блескаме, да бидеме држава во која ќе се делат лекции по економија… со Заев сме приковани на дното, додека тој е премиер, земјата има нула шанси за подобар живот.

Македонија со Заев е земја рекордер, но какви рекорди се рушат?-Македонија 5-та во Светот по смртност од коронавирус,…

Posted by Hristijan Mickoski on Monday, January 4, 2021

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This