January 24, 2022, 12:18 pm

Мицкоски: Тешко на народот и на државата кога Заев држи лекции по економија…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук ја коментираше изјавата на Заев дека на опозицијата до утре може да и држи лекции по економија.

Тешко на народот и на државата кога Zoran Zaev држи лекции. Од неговите економски лекции Македонија влезе во рецесија, а од историските лекции цела држава се држи за глава.

Во светот ни се смеат и нѐ жалат за неговиот “рајхТ” и “администрација”.

Сега време е Заев да научи една лекција: Колку побргу смени професија, толку подобро за граѓаните на Македонија. Неговите лекции се страдање за народот, едноставно цената на неговите лекции ги плаќаме прескапо.

Ако е од Заев премногу е. Ги видовме неговите лекции, време е да добие лекција од народот!, пишува на фејсбук Мицкоски.

Тешко на народот и на државата кога Zoran Zaev држи лекции. Од неговите економски лекции Македонија влезе во рецесија, а…

Posted by Hristijan Mickoski on Monday, December 7, 2020

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This