August 20, 2022, 7:37 am

МОМЧИЊА МАЛТРЕТИРААТ ЖЕНА: Ова е земјата од која доаѓа Ричард Ховит и Гарет – погледнете ја цивилизациската заостанатост!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Момчиња малтретираат жена која мирно си поминуваше по уличка во близина на училиште во Велика Британија, без очиглдна причина освен тоа што таа е Романка

kreteni_britanski

Откако ја застанаа, девојката ги праша „зошто немате почит кон девојки?“, тие почнаа да ја навредуваат, велејќи и дека таа не е „девојка, туку мигрант“ по што дрско и ја прашуваа дали има виза за претстој во земјата, и дали има пасош, велејќи и дека таа нема право да биде во земјата.

Потоа и се закануваа дека ќе ја гаѓаат со цигла ако се сврти и си оди.

Ова е таа западна „култура“. Мизерно.

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This