January 20, 2022, 12:12 am

Москва зaгpме: Сведоци сме на уште еден еkсперимeнт на Америка

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Светот со ужас го гледа резултатот на уште еден историски експеримент на Вашингтон, изјави портпаролката на министерството за надворешни работи на Русија Марија Захарова.

Таа така ја искоментира ситуацијата во Авганистан, каде талибанците стигнаа до престолнината Кабул, освојувајќи големи делови од земјата.

„Изненадувачко, но вистинито: во Авганистан во тек е судир на две сили, од кои и двете се резултат на мисловниот процес на Соединетите Американски Држави. Светот со ужас го следи резултатот на уште еден историски експеримент на Вашингтон“, порача Захарова.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This