January 24, 2022, 12:08 pm

Заврши средбата меѓу Заев и Гаши: Нaпредок има, договор нема, следуваат консултации во партиите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Можеме да ви кажеме дека имаме напрадок, следуваат консултации во нашите партии, изјави вечерва лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, по средбата со премиерот Зоран Заев.

Четиричасовната средба на Гаши и Заев, што се одржа во Клубот на пратениците, беше продолжение на преговорите за вклучување на Алтернатива во Владата и парламентарното мнозинство.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This