January 17, 2022, 4:23 pm

На 12 декември СДСМ да гласа за нови лидер на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 12 декември СДСМ да гласа за нови лидер на СДСМ, ова е предлог одлуката што ќе оди пред ЦО. Како предлог на ИО, потврува за Тв24 висок партиски функционер од ИО.

Ова доаѓа откако по нешто помалку од 3 часа жестока дебата Зоран Заев останал н ставот дека се повлекува. Дебата се сели на ЦО. ЦО ова треба да го одобри.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This