January 18, 2022, 3:06 am

На Фуркан му пykна филмот: Вpeме е зa нoви избopи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарот Фукран Салиу видно револтиран од актуелните состојби во државата ги посочи најголемите проблеми кои ги има државата, а очигледно власта нема ниту капацитет, ниту волја да ги реши.

Според него ова е доволна причина да имаме нови предвремени парламентарни избори.

-Нема вакцини Има корупција Нема правда Има нестабилно мнозинство Оправдувањето НАТО и ЕУ веќе не држи вода Оправдувањето Груевски стана банално Време е за нови избори, пишува тој на Фејсбук.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This