January 27, 2022, 10:20 am

Наместо Бектеши и Ковачевски да бидат разрешени поради криење на состојбата во електростопанството, го менуваат директорот кој прв ја кажа вистината…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Наместо министерот Бектеши и директорот Ковачевски, да бидат веднаш разрешени од функциите, поради тоа што се обидуваат да ја сокријат состојбата во електростопанството, Заев се договара со Гаши да се смени директорот на МЕПСО, Куштрим Рамадани, зашто прв ја кажа вистината за драматичната состојба во која се наоѓа ЕСМ, напиша на Фејсбук, Џевдет Хајредини.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This