January 24, 2022, 12:04 pm

Наутро студено и до -10 степени, преку ден сончево

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утрото студено, преку денот сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност, ќе биде времето денес. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утринските температури ќе се движат од -10 до -2 степени, а максималните дневни ќе достигнат 11 степени.

Слично време со слаб до умерен јужен ветер е најавено и за утре. Утринските температури повторно ќе бидат под нулата.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This