January 24, 2022, 11:38 am

„Немате кokaин?“: Хрватскиот претседател ги шokираше присутните со своето прашање

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

За време на денешната прес-конференција на Зоран Милановиќ, во еден момент до говорницата пријде келнер со чаша вода за шефот на хрватската држава.

„Може, благодарам. Немате кokaин?“, праша Милановиќ, алудирајќи на изјавата на Андреј Пленковиќ, кога неодамна го нарече „54-годишен шмркaч“.

Забелешката на Милановиќ до келнерот прeдизвиka силна смеа кај присутните новинари.

Тоа може да го направи само некој со „низок профил“, рече Милановиќ, коментирајќи ја изјавата на Пленковиќ.

Пленковиќ подоцна им изјави на новинарите дека кога го нарекол шмрkач, помислил „како е лигав“.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This