January 18, 2022, 2:15 am

Низа зeмjoтpecи пoвтopнo ja пoгoдиja Хрватска: Peгиcтpиpaни 3 пoтpecи вo тeкoт на ноќта..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Нов земјотрес со јачина од 3,3 степени беше забележан синоќа кај Петриња, соопшти денеска Сеизмолошката служба на Хрватска.

Земјотресот се случил во 1.37 часот, а епицентарот му бил шест километри југозападно од Петриња.

После тој, следеле уште два послаби земјотреси со јачина од 1,9 и 2,8 степени.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This