January 17, 2022, 5:04 pm

Николоски: “Илјадници paбoтници мoжe дa ocтaнaт бeз плaтa зapaди нecпocoбнocтa и мpзeливocтa нa Заев и cтаpo-нoвaтa kpими кoaлициja на лaгaтa СДСМ/ДУИ”

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Заради неспособноста и мрзеливоста на Владата на Заев доведена е во опасност поддршката за плати за Октомври за работниците погодени од короната. Законот сеуште не е стигнат во собрание, а треба да важи од 1ви ноември! За ова реагирав уште минатата недела, еве денес потврда и реакција од Комората на сметководители.

Илјадници работници може да останат без плата заради неспособноста и мрзеливоста на Заев и старо-новата крими коалиција на лагата СДСМ/ДУИ.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This