January 27, 2022, 10:28 am

Пpeтрес кај муртинец: Заедно дyвaле, па пpoбал да ја cилyва

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера во 18:30 часот полициски службеници од СВР Струмица извршиле службен разговор со С.З.(32) од с.Муртино, струмичко во врска со пријавата поднесена претходниот ден во 19,00 часот од 18-годишна жителка на Радовиш.

Таа пријавила дека на 23.11.2021 околу 21:30 часот во с. Муртино заедно со С.З. заминале во куќа сопственост на С.З., каде користеле марихуана, а потоа пријавениот се обидел да ја силува, известува МВР,

По добиена судска наредба извршен е претрес на домот и други простории во с.Муртино сопственост на С.З. при што пронајдени се предмети со остатоци од марихуана.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This