January 17, 2022, 5:27 am

Пpивeдeни двe лицa oд Струга: Пpи пpeглeд вo нивнoтo вoзилo билa пpoнajдeнa mapихyaнa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 05.07.2021 година во 22.10 часот на улицата „ЈНА” во Струга, полициски службеници од ОВР Струга извршија преглед во патничко возило „ауди”, со струшки регистарски ознаки, во кое се наоѓале К.М.(28) и М.Ф.(30), двајцата од Струга.

Притоа, пронајдени и одземени се марихуана и дробилка со остатоци од марихуана.

Тие се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This