December 4, 2022, 7:05 am

Пада Влада?: Алијанса даде поддршка за БЕСА, Таравари бара од партијата на Касами формирање на ново парламентарно мнозинство

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Алијансата за Албанците ќе даде поддршка на БЕСА секаде каде во вториот круг за локалните избори битка бие партијата на Касами и ДУИ.

Ова попладнево го соопшти генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари на прес-конференција.

Ова значи дека БЕСА може да се надева на поддршката на Алијанса во Желино и во Тетово.

-Нашиот став е конзистентен и ги повикуваме нашите членови и симпатизери и сите други гласачи да ги поддржат кандидатите на движењето Беса секаде каде што настапуваат против ДУИ, а тоа е во две општини Желино и Тетово. ДУИ треба да падне по секоја цена, се надевам дека движењето Беса навистина има за цел да се одвои од злото, но потесетиваме дека тоа се прави доколку ДУИ целосно е острането од власта и создадеме ново парламентарно мнозинство.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This